Aile Hekimliği Birimlerinde Randevu Sistemine Geçiş

27.06.2013 16:48

 

 

Ülkemiz genelindeki vatandaşlarımızın istedikleri hastaneden ve istedikleri hekimden randevu almalarını sağlayan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) uygulaması 01.07.2013 tarihi itibari ile aile hekimliği birimlerini de kapsayacak, vatandaşlarımız Alo 182, www.hastanerandevu.gov.tr web adresi ve mobil cihazlarla aile hekimlerinden randevu alabileceklerdir.

            Bakanlığımız Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce MHRS üzerinden aile hekimlerine randevu oluşturulabilmesi için gerekli teknik alt yapı tamamlanmış, MHRS’nin Aile Hekimliği Bilgi Sistemine (AHBS) entegrasyonu konusunda 30-31.05.2013 tarihlerinde AHBS yazılım firmalarına çalıştay düzenlenmiş ve gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

            Vatandaşlarımızın kayıtlı oldukları aile hekimlerinden randevu alabilmeleri için ülkemiz genelindeki tüm aile hekimlerimizin kendi sistemleri üzerinden MHRS’ye 30 günlük hekim çalışma cetvellerini tanımlamaları gerekmektedir. Randevu oluşturma yolları ile ilgili herhangi bir sorunda AHBS firmalarından veya mhrs@saglik.gov.tr adresinden teknik yardım alınabilecektir.

 

Tüm aile hekimlerimize önemle duyurulur.

 

RESMİ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

 

TANIMLAMA KLAVUZU.docx (30 kB)